Lista nagrodzonych i wyróżnionych w 4. edycji nagrody „Kryształy Przetargów Publicznych”

Fot. Marcin Oliva Soto

KATEGORIA I

Zadania na rzecz ochrony środowiska lub gospodarki wodnej

Zamawiający:

  • Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi
    za: wykonanie instalacji ogniw fotowoltaicznych wraz z konstrukcją wsporczą oraz włączenie ich w istniejącą sieć elektryczną, w ramach realizacji zadania „Kompleksowa termomodernizacja obiektów Szpitala – etap końcowy programu oszczędzania energii”

Wyróżnienie:

  • Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi
    za: prace remontowo-modernizacyjne dawnego wybiegu dzików oraz Prace remontowo-modernizacyjne przebudowa pawilonu dla małp – makaków dawny pawilon pawianów
  • Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Usługowe „GAZOPOL LTD” sp. z o.o.
    za: kontynuację budowy kanalizacji sanitarnej w kierunku miejscowości Godków Osiedle PKP
  • Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO-WOD” Sp. z .o.o.
    za: kolektor potoku Wapienniczka wraz z przepustem w ciągu ulicy Esperantystów w Świdnicy

KATEGORIA II

Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej

Zamawiający:

  • Gdańskie Inwestycje Komunalne Sp. z o.o.
    za: budowę Trasy W-Z w Gdańsku z wyłączeniem Węzła Karczemki w ciągu drogi krajowej nr 7

Wyróżnienie:

  • Starostwo Powiatowe w Świdnicy
    za: budowę drogi powiatowej nr 3396 D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy
  • Gmina Miejska Tczew
    za: budowę infrastruktury transportowego węzła integracyjnego w Tczewie

KATEGORIA III

Inwestycje z zakresu przebudowy lub budowy obiektów użyteczności publicznej lub rewitalizacji przestrzeni publicznej

Zamawiający:

  • Gmina Miasta Lipna
    za: przywrócenie historycznego znaczenia pl. Dekerta z jednoczesną modernizacją sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej oraz Rewitalizację klasycystycznego budynku ratusza miejskiego

Wykonawca:

  • Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych „Inwest–Projekt” Sp. z o.o.
    za: modernizację przestrzeni publicznej Placu Teatralnego w Wałbrzychu. STYK – Wałbrzyska Strefa Kultury. Ludzie – sztuka – zabawa – nauka

Wyróżnienie:

  • Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.
    za: modernizację i rozbudowę portu jachtowego w Kołobrzegu

KATEGORIA IV

Przedsięwzięcia wspierające sport, kulturę lub edukację

Zamawiający:

  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
    za: budowę zespołu krytych pływalni z zapleczem dydaktycznym oraz infrastrukturą badawczo-rozwojową AWF w Krakowie

Wykonawca:

  • ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.
    za: realizację inwestycji polegającej na zaprojektowaniu, uzyskaniu pozwolenia na budowę na rzecz zamawiającego i wybudowaniu kompleksu sportowo-rekreacyjnego Termy Maltańskie w Poznaniu

Wyróżnienie:

  • Gmina Ksawerów
    za: przebudowę i rozbudowę istniejącego budynku byłej przychodni lekarskiej na Gminny Dom Kultury z biblioteką

KATEGORIA V

Realizacja zadań związanych z e-administracją lub przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu

Wykonawca:

  • NEWIND sp. z o.o.
    za: zakup, dostawę i instalację (wdrożenie) akceleratorów ruchu sieciowego do sieci WAN w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Wyróżnienie:

  • Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk
    za: opracowanie i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Przetwarzania Danych Oceanograficznych